WHITELAB Pajzsmirigy-alulműködés (TSH) Gyorsteszt Ujjbegyvérből
0123
Otthoni használatra, önellenőrzésre engedélyezett gyorsdiagnosztikai eszköz.
Orvostechnikai eszköz
A Pajzsmirigy-alulműködés tünetei
- Fáradékonyság
- Túl erős menstruáció – nőknél
- Rossz memória és koncentráció zavar
Pajzsmirigy-alulműködés (TSH) kvalitatív kimutatására
Eredmény 10 perc alatt
Gyors és egyszerű használat
98,2%-os pontosság
Rendeltetés
A TSH gyorstesztkazetta egy gyors kromatográfiás immunpróba, amely a TSH, teljes vérből történő kimutatására szolgál, ahol a határérték-koncentráció
5 μIU/ml. Ez a vizsgálat előzetes diagnosztikai vizsgálati eredményt ad, és a TSH szűrésére használható.
Összegzés
A pajzsmirigy-stimuláló hormon (más néven tirotropin, tirotropikus hormon, TSH vagy hTSH a humán TSH esetében) egy agyalapi horpajzsmirigyet, hogy tiroxint (T4), majd trijódtironin (T3) termeljen, amely serkenti a szervezet szinte minden szövetének anyagcseréjét. Ez egy glikoprotein-hormon, amelyet az elülső agyalapi mirigyben lévő tireotrop sejtek állítanak elő és választanak ki, és amely a pajzsmirigy endokrin működését szabályozza. A TSH (felezési ideje körülbelül egy óra) a pajzsmirigyet a tiroxin (T4) nevű hormon kiválasztására serkenti, amely csak csekély mértékben befolyásolja az anyagcserét. A T4 átalakul trijódtironinná (T3), amely az anyagcserét serkentő aktív hormon. Ennek az átalakulásnak körülbelül 80%-a a májban és más szervekben, 20%-a pedig magában a pajzsmirigyben történik.
A pajzsmirigy-stimuláló hormon szintjének tesztelése a vérben a pajzsmirigy-elégtelenség legjobb kezdeti tesztje. Fontos figyelembe venni a Szubklinikai konszenzusos pajzsmirigybetegség-panel nyilatkozatát: „Nincs olyan TSH-szint, amelynél a klinikai beavatkozás mindig javallott vagy ellenjavallott lenne. Minél magasabb a TSH-érték, annál meggyőzőbb a kezelés indokoltsága. Fontos figyelembe venni az egyéni klinikai kontextust (pl. terhesség, lipidprofil, ATPO-antitestek).”
A TSH-gyorstesztkazetta (teljes vér) egy gyorsteszt, amely 5 μlU/ml érzékenységgel kvalitatív módon kimutatja a TSH jelenlétét teljesvér-mintában. A TSH-gyorstesztkazetta (teljes vér) egy egyszerű teszt, amely monoklonális antitestek kombinációját használja a TSH emelkedett szintjének szelektív kimutatásához a teljes vérben.
Alapelv
A TSH-gyorstesztkazetta (teljes vér) egy kvalitatív, membrán alapú immunológiai próba a pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH) kimutatására teljes vérben. A teszt során lefolytatott eljárásban bevont részecskékkel immobilizált anti-TSH-antitestek találhatók a tesztvonal régiójában. A minta a kazetta mintacellájába cseppentése után reakcióba lép a tesztben található, anti-TSH-antitesttel bevont részecskékkel. Ez a keverék kromatográfiásan megindul a teszt hossza mentén, és interakcióba lép az immobilizált anti-TSH-antitesttel. A pozitív minták a specifikus anti-TSH-antitesttel bevont részecskékkel reagálva színes vonalat képeznek a membrán tesztvonali régiójában. Ezen színes vonal hiánya negatív eredményre utal. Az eljárás ellenőrzésére a kontrollvonal területén mindig megjelenik egy színes vonal, amely azt jelzi, hogy megfelelő mennyiségű minta került a tesztre, és a membrán átitatódott.
Teljesítményjellemzők
Klinikai értékelést végeztek, amelyben összehasonlították a TSH-teszt és az ELISA segítségével kapott eredményeket. A házon belüli klinikai vizsgálatban 220 teljesvér-mintát vizsgáltak. Az eredmények 98,2%-os specificitást és 98,2%-os érzékenységet mutattak 98,2%-os általános pontosság mellett.
Relatív érzékenység | 98,2% (95%CI*: 90,1%–99,9%) |
Relatív specifcitás: | 98,2% (95%CI*: 94,8%–99,6%) |
Pontosság: | 98,2% (95%CI*: 95,4%–99,5%) |
BIBLIOGRÁFIA:
1. Merck Manual of Diagnosis and Therapy, Thyroid gland disorders.
2. The American Heritage Dictionary of the English Language, Fourth Edition. Houghton Mifflin Company. 2006. ISBN 0-395-82517-2.
3. Sacher R, Richard A. McPherson (2000). Widmann’s Clinical Interpretation of Laboratory Tests, 11th ed. F.A. Davis Company. ISBN 0-8036-0270-7.
4. So, M; MacIsaac, RJ; Grossmann M (August 2012). “Hypothyroidism”. Australian Family Physician 41 (8): 556–62.
5. Surkset. al.,JAMA 291:228, 2004. Daniel,GH, Martin, JB, Neuroendocrine Regulation and Diseases of the Anterior Pituitary and Hypothalamus in Wilson, JD,
Braunwald, E., Isselbacher, KJ, et. al., Harrison’s Principles of Internal Medicine, 12th Edition, McGraw-Hill, Inc., New York, NY, 1991, p. 1666).